Bilten št. 5 - RD Rudar Trbovlje

 Mladinci so odigrali dve tekmi. Na gostovanju pri MDR Dobovi so izgubili z rezultatom 31:29, doma pa vknjižili
zmago proti RK Maribor Branik, rezultat srečanja je bil 36:33.
 Kadeti so bili prosti.
 Ekipa SDA je imela dve srečanji z RK Krško. Doma so naši zmagali z rezultatom 29:27, v gosteh pa so prepričljivo
slavili Krčani z rezultatom 35:23. Ekipa SDA se je v času velikonočnih praznikov udeležila turnirja v Varaždinu.
Turnir se je odvijal 1. in 2. aprila. Trener Matjaž Šikovec je na turnir peljal naslednje igralce: Rene Bučar, Marin
Dekovid, Jan Hočevar, Leon Jakob Kastelic, Jan Kamnikar, Urh Boris Novak, Nik Sajovic, Urban Starc, Ervin
Jakupovič, Matic Šivavec in Kris Žibert.
RD Rudar – GRK Varaždin 1930(2) 24:3
 Ekipa MDA je odigrala eno domačo tekmo proti RD Herz Šmartno in jih premagala z rezultatom 19:13. Ekipa MDA
se je med velikonočnimi prazniki udeležila velikonočnega turnirja v Kopru. Turnir se odvijal na slovenski obali od
3. – 5. aprila. Ekipo MDA so sestavljali: Žiga Božič, Črt Drobnič, Nik Jager, Vid Jager, Jernej Kink, Domen Leskovšek,
Luka Markošek, Jošt Naglav, Gal Ostanek, Luka Petek, Nejc Sardinšek, Andraž Stanič, Andraž Skvarč, Nejc Urdih,
Nejc Žagar ter trener Oto Pavlin. Fantje so v dveh dneh odigrali pet tekem in zabeležili le poraz proti RK Trimo
Trebnje. S štirimi zmagami in enim porazom so osvojili odlično 2. mesto.
REZULTATI vseh petih tekem
RD Rudar – MRK Buje (Hrv) 17:10
RD Rudar – RK Trimo Trebnje 11:13
RD Rudar – Crenna (Ita) 17:12
RD Rudar – RK Gospič (Hrv) 17:13
RD Rudar – RD Koper 2013 18:10
 Mini rokometaši so sodelovali na ZAJČKOVEM TURNIRJU V MINI ROKOMETU, ki je potekal 28.3.2015 v dvorani v
Radečah. RD RUDAR je na turnirju sodeloval z dvema ekipama letnika 2004 in eno ekipo letnika 2006. Prav
slednja ekipa je na turnirju osvojila odlično 2. mesto in domov prinesla svoj prvi pokal.
Bilten je namenjen rokometni javnosti, za redno spremljanje dogajanja v društvu nas spremljajte tudi na spletni strani društva
www.rokometnodrustvo-rudar.si ter na facebook profilu. Bilten je izdelal in uredil UO RD RUDAR. Za kakršnakoli vprašanja in pobude smo vam na
voljo na elektronskem naslovu [email protected].
15. krog 2.DRL: RD Rudar – RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina 34:29 (12:13)
Skozi celoten prvi polčas so gostje vodili, domačini so jih vztrajno lovili. Jadran je v osmi
minuti po drugem golu visokega Tomislava Matoševida povedel za tri (1:4), vendar je Rudar
po drugem zadetku Tilna Strmljana in prvem Jana Polanca v 12. minuti ujel priključek (4:5).
Do izenačenja so knapi prišli v 21. minuti (9:9), ko je dobro zaključil sicer v obrambi odlični
Rok Andrej Novak, v vratih Rudarja pa je nekaj dobrih obramb nanizal Aljaž Škrabar. V
zaključku prvega polčasa so gostje še naprej ostajali spredaj, ob težko ustavljivem
Matoševidu je dvakrat zadel še Peter Poles. Pri domačih je priključek v teh trenutkih držal
Polanec in knapi so, po krajših težavah s semaforjem, na odmor odšli z zadetkom
zaostanka (12:13).
Na začetku drugega polčasa so zadetki hitro padali na obeh straneh. Za Rudar je mrežo
pridno tresel Strmljan, pridružil se mu je tudi Denis Ravkid. Primorci so s po dvema
zadetkoma Matoševida in Petra Hrvatina v 37. minuti spet malce ušli (14:17), toda odgovor
Trboveljčanov je bil izjemen. Po minuti odmora so domači zaigrali bolj čvrsto v obrambi in
gostom vse bolj vsiljevali svoj ritem igre, ki ga Jadran zaradi krajše klopi ni zdržal. V golu je
Škrabarja zamenjal Žiga Radulovid in dodal nov impulz, v napadu pa je bil “v svojem filmu”
Robi Habjan, do omenjenega trenutka sicer netipično zadržan. Zunanji igralec zeleno-črnih
je od 39. (19:20) do 50. minute (27:22) dosegel šest zadetkov, oporo je imel tudi v Klemnu
Staniču. Domači so izpeljali nekaj lepih napadov, ki so dvignili na noge okrog 200 gledalcev,
z natančnimi streli so spravljali v obup v prvem polčasu solidnega vratarja Mateja Žneblja.
V zadnjih desetih minutah so gostje sicer umirili nalet domačih, predvsem z zadetki Jerneja
Polesa, vendar se niso več resno vrnili v igro za zmago. Rudar je v 53. minuti zadel tudi z
dvema igralcema manj, ko je bil ob Novaku na “hlajenju” še Uroš Frece. Končna razlika
petih zadetkov, za katero je z zadetki v zaključku poskrbel Strmljan (34:29), je bila realen
pokazatelj prikazanega na parketu.
Pri Rudarju se je Habjan ustavil pri devetih zadetkih, Polanec pri osmih, Strmljan pa pri
sedmih. Stanič je dodal štiri gole, po tri pa Ravkid in Novak. Izkazala sta se tudi oba
trboveljska vratarja: Škrabar je zbral sedem obramb, Radulovič pa eno manj. Za Jadran je
sedem zadetkov dosegel Matoševid, šest Jernej Poles, pet Hrvatin, štiri pa Tomaž Ponikvar.
Po dva gola so dodali Matjaž Kašča, Peter Poles in Alex König, enega pa Sandi Višnjevec.
NUDIJO:
“V prvem polčasu smo še držali ritem, v drugem pa so nam Trboveljčani ušli, svoje so dodali tudi domači gledalci. Manjkalo nam je
nekaj igralcev, tudi dva levičarja, tako da je bila desna stran našega napada tokrat slabša. S tem porazom smo se že poslovili od 1.B
lige, ne preostane nam drugega, kot da na tekmah do konca damo vse od sebe,” je po porazu v Polaju povedal organizator igre Jadrana
Jernej Poles.
“Prvi del nismo odigrali po naših zmožnostih, v drugem smo stopili na plin in naredili odločilno razliko. Danes sta bila odlična oba
vratarja, v pravih trenutkih je zadeval tudi Robi (Habjan, op. a.). Še vedno smo v igri za napredovanje, a na žalost nismo več odvisni
samo od lastnih predstav. Do konca bomo odigrali maksimalno zavzeto,” je prijeten večer v trboveljski dvorani zaokrožil Klemen Stanič.
Ravkič 3, Gojič, Novak 1, Kozinc 2, Frece 1, Habjan 9
(3), Lenart 4, Stanič 8; trener Gregor Pesko.
Damjan Bohorč
V goste prihaja ekipa RK Mitol Sežane, ki sicer trenutno zaseda spodnji del lestvice 2. DRL, a so se že na domačih tleh
izkazali za zelo neugodne nasprotnike, ki nikoli ne popustijo in igrajo vztrajno vseh 60 minut. Prvo srečanje se je končalo z
rezultatom 27:30 (10:19) za naše fante. Kljub našemu visokemu vodstvu ob polčasu so se Sežanci ob koncu tekme približali
in naredili tekmo zanimivo. Ekipo RK Mitol Sežane sestavlja mešanice izkušenih in mladih fantov.
Naši so še vedno v igri za napredovanje v 1. B ligo, a niso več odvisni sami od sebe. Seveda morajo zmagati obe preostali
tekmi, hkrati pa upati na ugoden razplet na ostalih tekmah. Tekma 17. kroga je zadnja domača tekma v sezoni 2014/15 in
prav je, da pridemo naše fante spodbujat v čim večjem številu. Po končani tekmi bo tudi manjša pogostitev, tako za igralce
kot tudi zveste navijače in simpatizerje RD Rudar.