Tilen Šenk
Šolska cesta 3
040/698-413
3214 Zreče
Pričetek tekmovanja bo ob 10.00. Tekmovanje se bo zaključilo predvidoma ob 14.30
z razglasitvijo rezultatov in podelitvijo priznanj. Po tekmovanju bo kosilo za vse
930
TEHNIČNI SESTANEK (vodje ekip, vodja tekmovanja in sodniki)
DOLOČILA TEKMOVANJA
Vsaka šola predloži izvajalcu tekmovanja izvirnik tekmovalnega kartona s slikami tekmovalcev, ki
na
primeru, da ekipa zahtevanih dokumentov ne bo imela, ne bo mogla nastopiti oziroma lahko
nastopi izven konkurence, če se s tem strinjajo ostali vodje ekipe.
Propozicije tekmovanja so objavljene v reviji Informator, 2014/2015.
Igra poteka po pravilih 4 + 1: štirje igralci v polju in vratar. Rezervnih igralcev je šest, v celotni
ekipi je enajst nogometašev, ki se skladno s pravili poljubno menjavajo v polju.
Ob “leteči menjavi” mora igralec zapustiti igrišče, šele nato lahko v igro vstopi drug igralec.
Menjava se opravi na sredini igrišča, največ tri metre od črte, ki označuje sredino igrišča. Vratar se
menja le ob prekinitvi igre.
Igralni čas je 2x15 minut s petminutnim odmorom med polčasoma. Ekipa, ki igra zaporedni tekmi,
ima deset minut odmora.
Žoge na turnirju so velikosti številka 5 (odbojne).
Out se izvaja z nogo (žoga na črti mora mirovati, nasprotni igralci morajo biti od žoge oddaljeni pet
metrov). Zadetek, ki ga igralec doseže neposredno iz outa, se ne prizna.
Ko žoga po udarcu napadalcev zapusti prečno črto igrišča, mora vratar žogo v igro vrniti z roko.
Vrže jo iz svojega kazenskega prostora, lahko tudi prek sredine igrišča. Vratar lahko vrže ali udari
žogo z nogo čez polovico igrišča, če je žoga v igri.
Če obrambni igralec potisne žogo prek vzdolžne črte, se izvaja udarec iz kota na strain, na kateri je
žoga zapustila igrišče.
Prekrški se ne seštevajo.
Kazenski strel se izvaja z razdalje sedmih (7) metrov.
Če igralec dobi rumeni karton, mora za 2 minuti zapustiti igrišče. Če nasprotna ekipa v tem času
doseže zadetek, se lahko isti igralec vrne v igro. Igralec, ki je prejel dva rumena ali rdeč karton, na
naslednji tekmi ne sme nastopiti. Tekmovalna komisija lahko za hujše prekrške in nešportno
obnašanje prepove igranje na turnirju.
5
Zmagovalna ekipa dobi tri točke, v primeru neodločenega rezultata pa vsaka ekipa po eno točko. O
končni uvrstitvi odloča število osvojenih točk.
Če pride do kroga dveh ali treh ekip z enakim številom točk, o višjeuvrščeni ekipi odločajo
naslednji kriteriji:
a) število točk z medsebojnih srečanj,
b) razlike med danimi in prejetimi zadetki v medsebojnih srečanjih,
c) večje število doseženih zadetkov v medsebojnih srečanjih,
d) skupna razlika v zadetkih na celotnem turnirju,
e) žreb.
Zmaga pomeni 3 točke, remi 1 točko in poraz 0 točk.
Trenerji ekip imajo pravico, da med tekmo enkrat vzamejo minute odmora.
Za vse drugo se upoštevajo nogometna pravila za šolska tekmovanja, ki jih imajo vodje področnih