Šolska športna tekmovanja

Kros mesta Ljubljane za osnovne šole
Našo šolo je na travnatih površinah v Tivoliju zastopalo v krosu 54 učencev. Odlične uvrstitve so
dosegli: Blaž Rugelj, Adi Drevenšek, Nika Žibert, Pia Belak, Ajla Šabić in Marko Čančar.
Na Ljubljanskem maratonu smo vsi zmagovalci
Triindvajset učencev in učenk naše šole od 1. do 9. razreda se je odločilo preizkusiti svojo tekaško
vzdržljivost na 14. Ljubljanskem maratonu in bili so zelo uspešni. Še posebej velja pohvaliti
udeležence promocijskega teka, učence in učenke od 1. do 5. razreda. Kar tako naprej!
Nogomet
Predtekmovanj so se udeležili starejši, pa tudi mlajši dečki. Mlajši so bili uspešnejši in so se uvrstili v
prvo mestno ligo, ki pa se bo odigrala spomladi. Ekipo so sestavljali: Marko Marojević, Anže Malnar,
Marko Čančar, Kenan Budimlić, Žan Peklaj, Jan Peternel, Alen Šišić in Urh Zavodnik.
Rokomet
Rokometno ekipo starejših dečkov naše šole, ki je zasedla odlično tretje mesto v Ljubljani, so
sestavljali: Anže Malnar, Lan Balažic, Nik Čavlović, Marko Marojević, Mladen Pavlović, Stefan Miljević,
Vasilije Marojević in Armin Kumalić.
Odbojka
Ekipa starejših dečkov se je udeležila odbojkarskih tekmovanj v Ljubljanski regiji in zasedla peto
mesto v svoji skupini. Šolo so zastopali: Gašper Žunec, Rok Engelman, Žiga Kovačič, Žan Tell, Maks
Repanšek, Velimir Filipović, Armin Kumalić, Vasilije Marojević…
Plavanje
V januarju so se učenci in učenke (Iris Cilenšek, Zana Plut, Tian Knapič, Rok Šimac) udeležili
tekmovanj v plavanju na Prvenstvu osnovnih šol Ljubljane. Na 100 metrov mešano je zmagala Zana
Plut. Čestitamo!
Športna gimnastika
Na prvenstvu Ljubljane v športni gimnastiki je v kategoriji mlajših dečkov Benjamin Alibegić dosegel